TECHNOLOGIE:

FUNKCE:

PARTNEŘI:

Montované domy na klíč

Realizace na klíč skoro patří k montovaným domům jako jedna z jejich charakteristik. Je to nejjednodušší varianta získání rychlého a kompletního bydlení. Na klíč se navíc jako montované domky staví téměř výhradně typové projekty. Stačí se tedy poohlédnout v nějakém katalogu či databázi montovaných domů a některý z nich si vybrat. Stavební firma pak vše zajistí, navíc v neuvěřitelném čase. V montovaném domě na klíč můžete bydlet již za 3 měsíce od počátku stavby.

Typové projekty

Koncept montovaných domů, připomínajících stavebnici z prefabrikovaných dílů, logicky souvisí s výrobou stavebních dílů ve větším množství. To je také jeden z faktorů, který tlačí ceny montovaných domů dolů. Nemusíme se však bát, že když si vyberem typový projekt montovaného domu na klíč, budeme mít stejný uniformní dům jako 1000 dalších lidí okolo nás. I typové projekty jednak umožňují určitou individualizaci, za druhé je nabídka montovaných domů na klíč tak obrovská, že to nehrozí. Každý si může vybrat právě takový montovaný dům, který dokonale vyhovuje jeho potřebám.

Co všechno patří do realizace na klíč?

Při objednávce montovaných domů na klíč, by se měla firma postarat o téměř vše. Většinou jde o typový projekt, takže zařizování kolem projektu je minimum. Řeší se maximálně drobné individuální požadavky. Stavební firma se však musí postarat také o rozpočet, stavební povolení a samotnou stavbu včetně dokončovacích prací a kolaudace. Interiérové práce pak závisí na dohodě a smluveném rozsahu. Stavba montovaného domu na klíč nám ušetří mnoho času i starostí. Navíc se většinou můžeme spolehnout, že v dané lhůtě budeme moci skutečně bydlet. Ve smlouvě se totiž sjednává termín předání domu a případné sankce. Stejně tak bychom se měli vyhnout nečekanému prodražení stavby, neboť typové projekty montovaných domů mají pečlivě zpracované rozpočty a ty musí firma na základě smlouvy dodržet. Cena je u montovaného domu tak vždy předem jasná.

Montované domy do 1 milionu

Ohromné množství lidí zajímá, zda se dá za částku 1 milion korun hodnotně bydlet. Odpověď zní ano, ale řešení vždy bude plné kompromisů. Montované domy do 1 milionu korun jsou realizovatelné jako maličké bungalovy s nejnižší výbavou, postavené podle typového projektu na klíč. Většina lidí je ochotna alespoň půl milionu připlatit a zajistit si kvalitnější bydlení. S částkou kolem 1,5 milionu se dá již rozumně nakládat, a proto se firmy snaží v této oblasti vyhovět poptávce a nabízí odpovídající montované domy na klíč.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!